Domů / Perkusní a bicí nástroje

TYCOON MTJPL-712 C Master Series


Žádné hodnocení. Kód: HN198645 Produktové číslo: 8858681903446
Djembe
Výrobce: Tycoon
Záruka: 24 měsíců
Dostupnost: Momentálně nedostupné
8.700,00 Kč , plus doprava
(8.700,00 Kč/ks)
 
TYCOON MTJPL-712 C Master Series

Djembe, další ze zástupců takzvaných „afrických bubnů“, má kořeny na západě černého kontinentu, konkrétně v Mali. Samozřejmě že nezůstalo výsadou pouze místních obyvatel, Malinků, ale brzy se rozšířilo i do zbytku západní Afriky. A když se v 50. a 60. letech 20. století na turné po světě vydaly první africké kapely, dobylo Djembe snad celý svět. Z hlediska konstrukce jde o „pohárovitý“ buben, který většinou bývá 50 až 65 cm vysoký a jeho hlava má mezi 30 a 38 cm v průměru – menší Djembe se v Africe nevyrábí, za to jsou oblíbená v Evropě. Korpus je vytesaný z jednoho kusu dřeva a jsou na něm znatelné tři části: noha, tělo a prsten, který je spojuje. Na blánu se dříve používali antilopí kůže, které jsou nyní nahrazeny kůžemi kozími.

Konkrétně tento model z řady Master Palette Series je ručně vyroben z výběrového dřeva, na ozvučnou blána je použita prvotřídní kůže. Pro zpevnění jsou použity ocelové objímky typu Deluxe. Nepřehlédnutelná je však zejména povrchová úprava, která je dílem ruční práce mistrů v továrně Tycoon.

Djembe ze série Tycoon Master Palette Series je buben, který vás jistě zaujme kvalitním zpracováním, prvotřídními materiály a hlavně velmi dobrým zvukem se svými tradičními charakteristikami.

Parametry :

  • Průměr: 12 "
  • Materiál: Dub
  • Materiál blány: Výběrová kozí kůže
  • Ladění: Mechanické
  • Výška korpusu: 22 "
  • Obal: Ne
  • Země výroby: Thajsko
Specifikace
Váha 5 kg
Hodnocení
Toto zboží zatím nikdo nehodnotil. Buďte první a napište komentář nebo hodnocení.